Уест Хам се оказа прекалено силен за Фрайбург

Уест Хам спечели група "А" в Лига Европа след домакинска победа с 2:0 над Фрайбург. "Чуковете" изковаха успеха още до почивката с попадения на Мохамед Кудус и Едсон Алварес

Лондончани демонстрираха завидна ефективност, макар че мениджърът Дейвид Мойс даде почивка на част от титулярите си. Фрайбург също имаше своите положения, но ги пропусна. Въпреки това, германците също продължават напред, но ще трябва да минат през плейофите в турнира.

Мойс направи доста промени в състава в сравнение с разгромната загуба с 0:5 от Фулъм преди 4 дни. В предни позиции започнаха Кудус, Джаръд Боуен и Ликас Пакета, а в средата на терена действаха Джеймс Уорд-Праус, Едсон Алварес и Томаш Соучек.

Фрайбург пристигна в Лондон след серия от три поредни победи във всички турнири, при това без допуснат гол. Тимът на Кристиан Щрайх имаше шанс за първото място, но за целта се нуждаеше само от успех.

Ганайският национал Мохамед Кудус откри резултата в 14-ата минута. Бившият футболист на Аякс получи подаване от Пакета, овалдя топката на гърди и я прати във вратата на Фрайбург. Нападателят изрази радостта си, като седна на едно от рекламните пана. Това беше негов седми гол във всички турнири от началото на сезона.

В средата на полувремето попадение на Боуен беше отменено заради тънка засада. Уест Хам обаче удвои аванса си малко преди почивката. Боеун отново имаше участие. Той изведе по красив начин Едсон Алварес зад защитата и мексиканецът реализира първия си гол с екипа на "чуковете".

През втората част Уест Хам намали оборотите, а Дейвид Мойс даде шанс на играчи, които по-рядко се появяват в Премиър лийг. Въпреки това, положения за домакините не липсваха. Емерсон Палмиери стреля в Ноа Атуболу, а Джаръд Боуен прати топката над вратата от удобна позиция. Кудус също не успя да направи резултата класически. Фрайбург имаше възможност да вкара почетен гол в 75-ата минута, но Лукаш Фабиански отрази шута на Рицу Доан.

Снимки: Gettyimages