Макаби (Хайфа) изхвърли Панатинайкос от Европа

Макаби (Хайфа) победи с 2:1 като гост Панатинайкос и завърши на трето място в група "F" от Лига Европа. Съдия на двубоя в Атина беше Георги Кабаков. Дийн Дейвид и Тярон Чери отбелязаха попаденията за тима от Израел, който събра 5 точки и през пролетта ще се включи в плейофите на Лигата на конференциите.

Първият мач между двата тима завърши при нулево равенство и днес дори точка щеше да е достатъчна на ПАО, за да запази третата позиция. Домакините обаче играха много колебливо до почивката и почти не застрашиха вратата на Шариф Каюф. В началните минути Айтор Канталапиедра стреля в аут, а малко след това и Тони Вилена пропусна да открие резултата.

В 20-ата минута Пиер Корну центрира почти от аутлинията и Дийн Дейвид се разписа с глава за Макаби. Малко след това Фотис Йоанидис шутира силно, но Каюф внимаваше. До почивката Дейвид можеше да вкара втори гол за гостите, но топката мина на сантиметри от целта.

Панатинайкос се активизира през второто полувреме и Себастиан Паласиос беше близо до изравнително попадение. Тин Йедвай също пропусна добра възможност за "детелините". В 74-ата минута Корну комбинира с Тярон Чери, който удвои аванса на Макаби (Хайфа). Кабаков прегледа ситуацията с помощта на ВАР за евентуално нарушение в атака, след което зачете гола.

Финалният щурм на ПАО доведе до попадение на Фотис Йоанидис в 89-ата минута, но за повече гърците нямаха сили. Те останаха на дъното в групата с 4 точки и ще трябва да се съсредоточат изцяло върху представянето си на домашната сцена.