Още два инцидента на "Лос Карменес" преди фаталната случка

Превърналият се в трагичен неделен следобед в испанския футбол е можел да бъде още “по-черен”. В началото на мача между Гранада и Атлетик Билбао фен на домакините получи сърдечен арест, след което малко по-късно почина. Заради случилото се двубоят беше спрян в 17-ата минута и след това беше прекратен.

Оказва се обаче, че преди този инцидент на стадиона е имало два други подобни. “Марка” разказва, че един фен е усетил замайване, а върху главата на друг е бил паднал предмет, заради което той бил загубил съзнание за кратък период. И двамата също са се нуждаели от медицинска помощ, но вече са добре.

Към момента на спиране на срещата Атлетик водеше с 1:0 след попадение на Иняки Уилямс в 6-ата минута.

Предстои Ла Лига да вземе решение кога и как мачът ще бъде довършен - дали ще има доиграване, или направо преиграване.

Свидетел на трагедията в Гранада: 10 минути призовавахме за спиране на мача