РБ Лайпциг трудно се справи с 10 от Борусия (Дортмунд)

РБ Лайпциг постигна победа с 3:2 при гостуването си на Борусия (Дортмунд). Тимът на Марко Розе получи голямо предимство в 15-ата минута, когато Матс Хумелс получи червен картон. След него гостите имаха предимство през цялото време. Те поведоха след автогол на Амир Бенсебаини. Борусия обаче изравни в края на първото полувреме с гол на резервата Никлас Зюле. Кристоф Баумгартнер изведе РБ Лайпциг напред в 54-ата минута. В началото на добавеното време Юсуф Поулсен направи 1:3. Остана време за драматични моменти Никлас Фюлкруг се разписа, а Борусия можеше и да стигне до равенството.

След този успех РБ Лайпциг изпревари днешния си съперник и вече е четвърти в класирането, като изостава само на 3 точки от втория Байерн.

Срещата започна с атаки и към двете врати, но тези на гостите бяха доста по-опасни. Още в самото начало Хумелс се намеси решително, за да попречи на Баумгартнер да открие резултата. Следващата намеса на бранителя обаче доведе до доста проблеми за неговия тим. Опенда бе изведен зад защитата и напредваше сам срещу вратаря, когато Хумелс го спъна. Първоначално съдията отсъди дузпа и жълт картон за защитника. След разглеждане с ВАР той промени решението си и бе отсъден фал на границата на наказателното поле, но картонът за Хумелс се промени на червен.

След като остана с човек повече, РБ Лайпциг натисна и имаше сериозно предимство. В 21-ата минута мощен удар на Айдара от дистанция бе отразен от Кобел. Гостите често стигаха в близост до наказателното поле на съперника, но не и до точни удари. Все пак те стигнаха до гол в 32-ата минута, когато след ъглов удар Бенсебаини отклони топката в собствената си врата.

След гола Борусия се държеше доста добре, като се има предвид, че играеше с човек по-малко. Тимът на Марко Розе завърши силно първото полувреме. В добавеното време Бласвих успя да спаси удар на Мюние, а секунди по-късно отрази и изстрел с глава на Йозджан. След последвалия ъглов удар топката стигна до Брант, който центрира към Зюле, който се озова на прекрасна позиция и изравни резултата.

Гостите продължиха до доминират и през второто полувреме и организираха няколко атаки. Те поведоха отново в 54-ата минута. Баумгартнер напредна, навлезе в наказателното поле и подаде на Симонс. Неговият удар бе отразен от Кобел, но при добавката Баумгартнер прати топката в мрежата. Дортмунд хвърляше много сили, за да остане в мача. Вратарят на домакините отрази удар на Раум, а при добавката Баумгартнер удари греда.

РБ Лайпциг създаде още положения, но крехкият аванс запазваше надеждите на домакините. Кобел продължи със спасяванията и в 85-ата минута се справи отлично с удар на Шешко. Интригата изглеждаше, че ще приключи в началото на добавеното време, когато влезлият като резерва Поулсен отбеляза трети гол за гостите. Драмата обаче продължи. Фюлкруг се разписа след удар с глава, а секунди по-късно Зюле бе близо до сензационно изравняване. Диагоналният удар на бранителя мина покрай дясната греда на Бласвих.

Снимки: Imago