Нова грешна стъпка за Еспаньол

Еспаньол не успя да стигне до победата във втори пореден мач в Ла Лига 2. Тимът от Барселона направи 1:1 у дома с Реал Сарагоса и пропусна възможността да измести Спортинг Хихон от второто място в класирането.

Домакините действаха доста еднообразно в атака и рядко затрудняваха бранителите на Сарагоса. Същото се отнасяше и за гостите, затова почивката закономерно дойде при нулево равенство.

В 54-ата минута Браян Оливан центрира от левия фланг, а Експозито беше точен с глава - 1:0 за Еспаньол. Само три минути по-късно Фернандо Калеро от състава на "папагалчетата" получи директен червен картон. Сарагоса доминираше до края и заслужено изравни с попадение на Ману Вайехо.

Еспаньол е трети в класирането с 32 точки, а толкова имат още Спортинг Хихон и Валядолид, които са с мач по-малко. Сарагоса е на 11-а позиция с 26 точки.