Марек изненада Берое и записа трета поредна победа в НВЛ

Отборът на Марек Юнион-Ивкони шокира у дома Берое 2016 и спря победния ход на старозагорци. Волейболистите на Дупница надиграха беройци с 3:0 (25:22, 25:21, 25:22) в мач от девети кръг на ефбет Супер Волей, който се игра в зала „Спортна“.

С това Марек продължава със своя прогрес, като отбеляза трети пореден успех в първенството. С актив от шест загуби и 8 точки, тимът се изкачи едно стъпало нагоре и вече е на десета позиция във временното класиране.

Тимът на Берое записа четвърто поражение, като с четири успеха, 12 точки и мач по-малко, заема шесто място в таблицата.

Домакините запазиха възходящата си линия от последните два кръга, като отбелязаха трети пореден успех- Те започнаха много мотивирано и изненадаха съперника, като поведоха със 7:3. Гостите опитаха да се върна, като изравниха при десета точка. Дупничани обаче отново натиснаха и се откъснаха с 19:16. Това бе преломен момент, те успяха да устискат и спечелиха първия гейм.

Във втората част играта тръгна равностойно, но в средата, волейболистите на Марек съумяха да пробият съперника и се откъснаха с 16:13. Това им даде нуждата увереност. Те запазиха стабилност и спечелиха втората част, като поведоха с 2:0.

В третата част Марек се откъсна със 17:12, Берое успя да се върне до точка 16:17, но за повече нямаше сили. Домакините успяха да запазят концентрация и не се огънаха, като затвориха мача в три гейма.

Реализатор за победата на Марек бе Димитър Дулчев с 14 точки ( 3 блока). Ерик Стоев добави 11 точки за успеха ( 1 блок, 1 ас)

За Берое най-резултатен бе Спас Байрев с 14 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

МАРЕК: Антон Станчев 3, Димитър Дулчев 14, Иван Тасев 10, Ерик Стоев 11, Кирил Колев 6, Ивайло Дамянов 6 - Димитър Механджийски-либеро (Чавдар Съловски-либеро)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 2, Стоян Димитров 6, Руси Желев 3, Трифон Лапков 8, Иван Латунов 4, Мартин Делиев 3 - Кристиян Петров-либеро (Жасмин Величков 2, Любослав Телкийски 2, Спас Байрев 14, Тодор Димитров 4, Алекса Поломац 3)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: Startphoto