Нагелсман убедил нападател на Щутгарт да играе за Германия

Нагелсман убедил нападател на Щутгарт да играе за Германия

Нападателят на Щутгарт Дениз Ундав има желание и ще може да играе за германския национален отбор след проведен разговор със селекционера на Бундестима Юлиан Нагелсман, съобщи самият футболист.

27-годишният играч отговаря на изискванията да носи екипа и на Турция, но осемте реализирани гола от него в първенството на Германия привлякоха вниманието на Нагелсман.

"Искам да се възползвам от шанса да играя за германския тим. Разбира се, първо трябва да ми гласуват доверие. Не можех да повярвам. Разговорът с Нагелсман беше повече конструктивен и да видим какво точно ще се случи", заяви Ундав след снощната победа с 2:0 над Борусия (Дортмунд) за Купата на Германия.

Нападателят играе под наем от английския Брайтън в Щутгарт. Юлиан Нагелсман на няколко пъти пътува до града, за да наблюдава на стадиона изявите на Дениз Ундав.
БТА

Дениз Ундав
?
Дениз Ундав
26
Позиция
Нападател
Роден на
19 юли 1996
Години
28
Страна
Германия
Височина
179
Настоящи отбори
Щутгарт
Щутгарт
Данни за сезон 2023/2024 и турнир Бундеслига
30
Мачове
76
Средно минути на мач
18
Голове
3
Голове като резерва
9
Асистенции
5
Жълти картони
0
Червени картони
23
Мачове като титуляр
7
Мачове като резерва
Следвай ни:

Снимки: Imago

Добави коментар

Като регистриран потребител имате достъп до всички налични функционалности.Вход / Регистрация

Анонимен потребител

Чрез тази опция вашите коментари ще излизат публикувани като 'Анонимен', а част от фунцкионалносите може да не са достъпни.

Още от Футбол свят

Виж всички