Четвъртодивизионен отбор шокира Алмерия за Купата на краля

Елитният Алмерия се провали и отпадна на 1/32-финалите в турнира за Купата на краля в Испания след поражение с 0:1 при гостуването си на четвъртодивизионния Барбастро.

Победният гол за домакините бе дело на Франк Карбонел в 28-ата минута след асистенция на Едуардо Минготес.

Сезонът е кошмарен за тима на Алмерия, който заема последното 20 място във временното класиране в Ла Лига с едва 4 точки след 15 кръга и все още без победа от началото на сезона - единственият отбор от Топ 5 първенствата, който все още не е записал успех.

Отборът на Барбастро се намира на 11-а позиция в групата си от четвърта дивизия на испанския футбол с 3 победи, 6 равенства и 5 загуби от 14 изиграни мача.

Дори над час с човек повече не помогна на Алмерия да избегне срама

За 1/16-финалите се класира друг първодивизионен състав – Райо Валекано, който победи с 2:0 при гостуването си на четвъртодивизионния Йелкано. Успехът дойде много трудно, като за елитния тим се разписаха Радамел Фалкао в 89-ата минута и Раул де Томас в четвъртата минута на добавеното време. Напред продължават и три втородивизионни отбора – Уеска, Тенерифе и ФК Картахена