Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Дори над час с човек повече не помогна на Алмерия да избегне срама

И този път отборът на Алмерия не успя да стигне до успеха, заради което продължава единствен от топ 5 първенствата на Европа да няма победа от началото на сезона в шампионата. Сега тимът от Андалусия записа 0:0 срещу гостуващия Бетис в среща от 15-ия кръг на Ла Лига.

Логично тимът е последен, докато Бетис е близо до топ 6.

Сега Алмерия дори имаше огромното предимство повече от час да играе с човек повече, но и това не помогна. В 27-ата минута с директен червен картон заради грубо нарушение беше изгонен Ектор Белерин.

След това домакините опитаха какво ли не, но така и гол в тяхна полза не падна. В края на първото полувреме последователно Серхио Арибас и Лео Баптищао пропуснаха. След паузата пък гредите на два пъти помогнаха на Бетис.

Гостите от Севиля също имаха няколко шанса, като най-чистият беше пропуснат от Асане Диао.