Аугсбург надви Айнтрахт в здрава битка

Отборът на Аугсбург победи тима на Айтрахт (Франкфурт) с 2:1 в оспорван мач от 13-ия кръг на германската Бундеслига. Головете за победителите отбелязаха Фредрик Янсен (35') и Яго (58'), а гостите намалиха изоставането си след автогол на Фин Дамен (78').

Успехът изкачи играчите на Аугсбург на деветото място и ги доближи на точка от днешния им противник, който заема седмата позиция.

Съперниците изиграха равностойно първо полувреме, като домакините бяха по-ефективни. Феликс Удокай прати топката във вратата на Аугсбург близо половин час след първия съдийски сигнал, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR, попадението бе отменено заради засада.

Играчите на Аугсбург наложиха волята си шест минути по-късно и вкараха редовен гол. Янсен отигра по-възможно най-добрия начин подаването на Демирович и откри резултата.

След почивката нещата нещата не се промениха и домакините продължиха да демонстрират повече ефективност. Тя пролича отново в 58-ата минута, когато Яго стигна до центриране на границата на наказателното поле удвои преднината на Аугсбург.

Четвърт час преди края на редовното време момчетата на Йес Торуп можеха да решат всичко след като гостите извършиха грубо нарушение в собственото си наказателно поле. Първоначално съдията прецени, че единоборството е било чисто, но след като преразгледа ситуацията чрез системата VAR, посочи бялата точка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

С изпълнението се нагърби Демирович и стреля слабо и технично, но стаража на Айнтрахт (Франкфурт) - Кевин Трап, усети ъгъла и остави своя тим в мача. Това се оказа от решаващо значение, защото само три минути по-късно Фин Дамен си вкара автогол и направи последните минути от двубоя още по-интересни.

До края Мармуш и резервата Нкунку създадоха опасни положения, но не успяха да поразят вратата на домакините и трябваше да се примирят с поражението.

Това бе шести пореден мач без загуба за тима на Аугсбург, докато футболистите на Айнтрахт (Франкфурт) не успяха да победят за трети пореден път.

Снимки: Gettyimages