ВАР в продължението спаси Севиля срещу Виляреал

Севиля и Виляреал завършиха при 1:1 в изпълнен с емоции двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Най-важното нещо се случи в петата минута на добавеното време, когато гостите вкараха гол чрез Бен Бреретон, но след намесата на ВАР той не беше зачетен заради нарушение на нападателя.

Преди това Кике Салас (75’) беше извел домакините напред, но Хосе Луис Моралес (77’) набързо беше изравнил.

Равенството не върши никаква работа и на двата тима, които засега са разочарования в шампионата. Севиля остава без победа вече в осем поредни двубоя от Ла Лига, а “жълтата подводница” има няколко точки повече, но също е в незавидно състояние.

Иначе играчите на двата отбора се раздадоха и створиха множество положения, но така и никой не успяваше да отбележи.

Така се стигна до 75-ата минута, когато резервата Салас засече отлично центриране отляво и с глава изведе домаките напред - 1:0.

Отговорът на Виляреал обаче беше светкавичен и след само 109 секунди Моралес изравни. За него това е седмо попадение в последните четири двубоя на състава му.

В оставащото време Севиля натисна в търсене на успеха, но в 95-ата допусна контраатака, при която Бреретон успя да изстреля кълбото в мрежата на Марко Дмитрович.

Останаха обаче съмнения, че чилийският нападател е препънал Кике Салас при преминаването покрай него. Първоначално главният съдия не видя нарушение, но беше посъветван от колегите си от стаичката да преразгледа ситуацията. След като го направи, той ревизира решението си и даде фал в полза на Виляреал.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages