Отборът на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа втори пореден успех в Efbet Супер Волей, след като надделя трудно като гост над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 гейма в мач от 8-ия кръг на първенството в зала "Добротица". Капитанът Димитър Дулчев, който бе рожденик, бе най-резултатен с 27 точки и бе отличен за MVP на срещата. Ето какво каза пред BGvolleyball.com той:
Марек излъга Добруджа в Добрич за втората си победа в НВЛ
"Успяхме да се наложим срещу отбора на Добруджа в собствената му зала. Това бе много важен мач и за двата отбора. Радвам се, че се преборихме за успеха. Имахме силно желание за победа. Успяхме да играем до голяма степен подредено на блок и държахме стабилен сайд-аут."
Найден Найденов: Можеше по-убедително да постигнем успеха
"Това бе най-хубавият подарък за рождения ми ден. Много съм щастлив от победата, наградата за MVP е за целия отбор. Радвам се, че след тежкия четвърти гейм успяхме да се съберем и да изковем победата в тайбрека!".
"Предстои ни тежък мач с Берое в нашата зала. Имаме своите шансове, надявам се да се получи един хубав двубой, и нека по-добрият на полето победи", завърши Дулчев.
Снимки: nvl.bg/startphoto.bg