Берое с обрат срещу ЦСКА, Спас Байрев с нови 30 точки

Отборът на Берое 2016 (Стара Загора) постигна 4-а поредна победа в първенството на Efbet Супер Волей. Играчите на Мирослав Живков обърнаха и надиграха у дома ЦСКА с 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21) в последния мач от 8-ия кръг, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Така старозагорци са на 6-а позиция във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 12 точки, но и среща по-малко. ЦСКА пък са 3-и с 5 победи, 3 загуби и 15 точки.

В 9-ия кръг от шампионата Берое ще гостува на Марек Юнион Ивкони в Дупница, докато "червените" са домакини на Пирин (Разлог). И двете срещи са в петък (8 декември) от 18,00 часа.

Първата част на срещата стартира с игра на амплитуди, след което ЦСКА пое инициативата и поведе след 25:21. Домакините от Берое доминираха от самото начало на втория гейм, като бяха пълен хегемон и го затвориха убедително след 25:18. В началото на третата част старозагорци тръгнаха ударно с 4:0, като доминираха през по-голямата част от времето. В края на частта настъпи леко отпускане при Берое, което доведе до няколко грешки а "червените" намалиха изоставането си до 23:24. Все пак, Берое измъкна гейма с 25:23, за да поведе с 2:1.

Двата тима започнаха равностойно в четвъртата част, след което ЦСКА взе аванс от 8:4. Постепенно, обаче, играчите на Мирослав Живков вкараха в действие атаката си и стигнаха до равенство. Играта продължи точка за точка, но след 16:16 ЦСКА бяха пречупени, а от Берое наложиха волята си и се поздравиха с победата след 25:21 и 3:1.

Нов страхотен мач за Берое изигра Спас Байрев, който заби 30 точки (3 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака - +15) за победата. Трифон Лапков добави още 23 точки (1 блок, 3 аса, 70% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане - +12) за успеха.

За ЦСКА сръбският диагонал Страхиня Бързакович завърши с 16 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака - +9), а Стойко Ненчев, Иван Колев и кубинският посрещач Хорхе Гарсия се отчетоха с по 10 точки, но и това не помогна.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ЦСКА 3:1 (21:25, 25:18, 25:23, 25:21)

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 3, Спас Байрев 30, Руси Желев 8, Трифон Лапков 23, Иван Латунов 5, Алекса Поломац 1 - Кристиян Петров-либеро (Любослав Телкийски, Мартин Делиев 4)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ

ЦСКА: Делчо Раев 2, Страхиня Бързакович 16, Иван Колев 10, Хорхе Гарсия 10, Стойко Ненчев 10, Иван Михал 5 - Мартин Божилов-либеро (Кристиян Андреев, Владимир Станков 1, Ивайло Стефанов, Симеон Александров 2)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Снимки: nvl.bg/startphoto.bg