Волейболистките на Левски приключиха полусезона с разгром над Марица 2022

Волейболистките на Левски София завършиха първия полусезон в женската "Демакс" лига с разгромна победа. Момичетата на Петър Шопов се наложиха лесно у дома над Марица 2022 (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:6, 25:16) в среща от последния 7-и кръг на полусезона в шампионата, играна тази вечер.

По този начин, преди последния мач от кръга утре между ЦСКА и Славия, "сините" са втори в класирането с 5 победи, 2 загуби и 15 точки. Марица 2022 пък е на 6-о място с 2 победи, 5 загуби и 7 точки.

Марица завърши с категорична победа полусезона

Левски бяха най-категорични във втората част, когато поведоха с 10:3 и 20:5, след което се стигна до крайното 25:6. В останалите два гейма превъзходството също беше изцяло на страната на "сините", които приключиха мача за малко повече от един час игра.

Най-резултатна за Левски бе Микаела Стоянова със 17 точки (3 блока, 1 ас) за победата. Бразилката Карла Морейра добави още 8 точки за успеха.