Бохум затвърди добрата си форма и срещу Волфсбург

Тимът на Бохум постигна победа с 3:1 в домакинството си на Волфсбург в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за тима на Томас Леч бяха дело на Патрик Остерхаге (19’), Бернардо (39’) и Кристофър Антуи-Аджей (87’), а Матиас Сванберг (45’) се разписа за гостите. Домакините доказаха добрата си форма и нямат загуба в последните пет двубоя, както и две поредни победи. Волфсбург пък е в противоположната ситуация и имат три загуби в последните си пет двубоя.

Срещата започна добре за футболистите на Бохум, които успяха да вземат преднина в 19-ата минута, когато рикошет прати топката към Патрик Остерхаге на границата на наказателното поле и той с хубав изстрел я прати в долния ляв ъгъл за 1:0. Играчите на Томас Леч продължиха да са по-активния тим на терена и направиха пропуск чрез Антони Лосула, но само минутка след това Бернардо се възползва от получилия се корнер и надигравайки отбраната на “вълците” реализира с глава второ попадение. Това сякаш подейства на играчите на Волфсбург, които се върнаха в двубоя в добавеното време на първата част. Матиас Сванберг осъществи индивидуален рейд и се оказа очи в очи с Мануел Риман, успя да го преодолее и намали изоставането на гостите.

Възпитаниците на Нико Ковач бяха по-активни през второто полувреме, но не успяваха да стигат до чисти положения. В 66-ата минута Бернардо игра с ръка в наказателното си поле, но съдията бе на мнение, че дузпа няма след преглед на положението с ВАР. Яник Герхард получи получи добра възможност в 78-ата минута, но този път Риман запази преднината на своя тим. Футболистите на Бохум сложиха точка на спора в 87-ата минута, когато Мориц-Брони Квартенг изведе Кристофър Антуи-Анджей и той реализира за 3:1.

По този начин Бохум стигна до втора победа от началото на шампионата, но те до момента имат и седем равенства, което им отрежда 12-ото място в класирането с 13 точки. Волфсбург е с три пункта повече, а те ги пращат на деветото място.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages