Сензацията Жирона измъкна драматична победа и срещу Валенсия

Приказката на Жирона в Ла Лига продължава с нова драматична победа, която оставя тима на върха. Този път каталунците надвиха Валенсия с 2:1 в среща от 15-ия кръг. Ако по-късно днес Реал Мадрид спечели срещу Гранада, двата отбора ще продължат да делят първата позиция.

Съставът на Жирона отново впечатли с обрат, след като до 83-тата минута губеше. Ветеранът Кристиан Стуани обаче заби два гола и вдигна “Монтиливи” на крака.

Домакините надиграваха своя съперник, но направиха множество пропуски, както и в осем случая техни футболисти попадаха в положение на засада.

Противно на логиката Валенсия излезе напред след грешка на играчите в бяло-червено, от която се възползва Уго Дуро в 57-ата минута.

Стуани се появи в игра в 75-ата и осем минути по-късно изравни след асистенция на друга от смените - Ян Коуто.

Уругвайският стрелец донесе обрата в 88-ата след ново голово подаване на Коуто.

В добавеното време и Савио изстреля топката в мрежата на “прилепите”, но този гол не беше зачетен заради засада.

Така от началото на сезона във всички турнири Жирона вече има 13 победи, две равенства и само една загуба, която дойде срещу Реал Мадрид (0:3).