Реал Сосиедад си тръгна само с точка от Памплона

Реал Сосиедад направи много пропуски и не успя да победи Осасуна в двубоя помежду им от 15-ия кръг на Ла Лига - 1:1. Мойсес Гомес откри за домакините от Памплона още във 2-ата минута, а в 41-ата Умар Садик изравни. "Чури урдин" доминираше тотално през второто полувреме, но Осасуна издържа и се пребори за трето поредно равенство на собствен терен.

Реал Сосиедад е шести в класирането с 26 точки - две по-малко от Атлетик Билбао, който по-рано днес разгроми с 4:0 Райо Валекано. Осасуна се намира на 14-а позиция с актив от 15 точки, но няма победа в последните си 5 мача.

Гола за домакините стана след добра работа с гръб към вратата на Анте Будимир. Хърватският национал продължи топката към Мой Гомес, който отблизо разстреля Алекс Ремиро. Осасуна се прибра веднага след попадението и даде инициативата на съперника. Отборът на Иманол Алгуасил можеше да изравни много бързо, но последователно Садик и Андер Баренечеа се провалиха от чисти позиции.

Садик се реваншира в края на полувремето, когато направи хубав пробив през центъра и с бомбен шут не пстави никакви шансове на Серхио Ерера. През второто полувреме гостите накараха публиката на "Ел Садар" да трепери, но не бяха достатъчно прецизни при завършването на атаките си и трябваше да се задоволят с равенството.