Севиля се провали и срещу Реал Сосиедад, Серхио Рамос с червен картон

Шампионът от Лига Европа Севиля продължа да страда в испанското първенство. Този път тимът загуби с 1:2 при гостуването си на Реал Сосиедад в среща от 14-тия кръг и няма победа във вече седем поредни срещи от шампионата. Логично отборът е далеч назад в класирането и е много близо до зоната на изпадащите.

На всичко отгоре завърналият се в клуба Серхио Рамос беше изгонен с директен червен картон в края за грубо нарушение, а в разправиите покрай тази ситуация същото се случи и на капитана Хесус Навас, което обрече севилци в търсенето поне на точка.

С тази победа пък Сосиедад се изкачи до пето място преди мача на Атлетик Билбао.

Кошмарът за Севиля започна от самото начало, след като в 3-тата минута вратарят Марко Дмитрович имаше нещастието да си отбележи автогол след удар на Андер Баренечеа от фал.

В 22-рата изключително изпълнение на Умар Садик удвои аванса на баските.

Гостите надигнаха глава след паузата и в 60-ата намалиха чрез Юсеф Ен-Несири.

Шест минути след това късметът пак не беше с гостите, след като мароканският нападател удари греда, пропускайки да изравни.

Евентуалните планове на севилци за късен натиск бяха осуетени от опитните Рамос и Навас, които около две минути преди изтичането на редовното време получиха директни червени картони. Бившият капитан на Реал Мадрид извърши опасно нарушение срещу Брайс Мендес и първоначално получи втори жълт картон. Последва обаче консултация с ВАР, след което главният съдия Мигел Ортис замени официалното предупреждение с директен червен картон.

В този епизод пък Хесус Навас се ядоса и с жестове и реплики принуди Ортис да изгони и него.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!