Ново грандиозно представяне на Ел Команданте зарадва Виляреал

След изумително представяне на Хосе Луис Моралес съставът на Виляреал срази Осасуна с 3:1 у дома в мач от 14-тия кръг на испанския елит. 36-годишният нападател вкара и трите гола с единствените три удара на отбора в очертанията на вратата. Всички попадения паднаха след почивката, като ветеранът се разписа в 58-ата и 71-вата за 2:0. После Алехандро Катена намали резултата в 78-ата, но само две по-късно Моралес оформи хеттрика си.

Този успех увеличи скромния актив на Виляреал до 15 точки, с което беше задминат Осасуна.

Това беше първи мач на “Естадио де ла Серамика” след завръщането на треньора Марселиньо. Неговият повторен дебют начело на “жълтата подводница” беше преди дни в двубоя за Купата на краля, когато тимът се измъчи със слабака Самора за 2:1 като гост. И двата гола във въпросния двубой реализира Моралес, с което известният като Ел Команданте нападател вече има пет попадения в рамките на две поредни срещи.

Този следобед обаче Виляреал имаше още един герой в лицето на вратаря Филип Йоргенсен. Датчанинът спаси поне три чисти ситуации през първото полувреме, а продължи с отличните изяви и след паузата. В крайна сметка гостите платиха скъпо за пропуските си и вече имат осем поражения.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!