Черно море шокира Пирин насред Разлог

Волейболистите на Черно море (Варна) записаха трета победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:21, 22:25, 25:13, 25:20) в среща от осми кръг на шампионата, изиграна в югозападния град.

Варненци диктуваха положението от самото начало, като удържаха темпото стабилно през по-голямата част от времето и поведоха в мача.

Двата тима бяха равностойни във втората част до 10-та точка, след което момчетата на Пламен Христов поеха инициативата. След 17:13 обаче лека-полека бяха настигнати от противника, който се наложи в ключовите моменти. Така резултатът бе изравнен.

В третата част "моряците" диктуваха напълно положението и закономерно поведоха в срещата.

Решителната четвърта част протече под домаинацията на гостите, които се откъснаха от рано. В ключовите ситуации обаче разложани успяха да скъсят част от дистанцията. Не се случи нищо повече и волейболистите от Варна записаха триточков успех.

Симеон Димитров се отличи с 22 точки за гостите от Варна, а по 14 точки реализираха Мирослав Градинаров и Кристиян Димитров.

За състава от Разлог Мариян Наков завърши с 19 точки.

Варненци са 9-и във временното класиране с актив от 8 точки (3 победи, 5 загуби), воденият от Благовест Катранджиев тим е 7-и с 9 точки (3 победи, 4 загуби) и мач по-малко.

В следващия кръг Черно море среща Дея спорт, на 9 декември (събота) в 19:00 ч. Пирин се изправя срещу ЦСКА ден по-рано.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 1:3 (21:25, 25:22, 12:25, 20:25)

ПИРИН: Николай Манчев 2, Мариян Наков 19, Радослав Попов 15, Теодор Каменов 6, Костадин Гаджанов 7, Стилиан Делибосов 4 - Дафин Коцаков-либеро (томислав Русев, Кристиян Алексов 5, Даниел Мицин)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел 2, Мирослав Градинаров 14, Кристиян Димитров 14, Симеон Димитров 22, Борис Начев 12, Стасис Лясчинскас 6 - Мартин Иванов-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ