Арис приключи с Лига Европа след реми на "Айброкс"

Глазгоу Рейнджърс и Арис (Лимасол) не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 5-ия кръг в група "С" на Лига Европа. Мачът бе особено важен за гостите, които се нуждаеха от задължителен успех, за да останат в борбата за излизане от групата, но малко не им достигна и те приключват участието си в турнира на тази фаза.

Арис пръв откри резултата в 28-ата минута, когато Шейви Бабицка изскочи очи в очи с вратаря, финтира го и отбеляза за 0:1.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Рейнджърс възстанови равенството в 49-ата минута, когато Рос МакКозланд стреля от дистанция и с помощта на гредата успя да отбележи за 1:1.

След това реми ситуацията в групата остава заплетена, като водач е Бетис с 9 точки, пред Рейнджърс с 8 и Спарта (Прага) със 7. Единствено Арис вече няма шанс за продължаване, като е на последната позиция с 4 точки.