Ники Пенчев и Фенербахче на 1/8-финал за Купата на CEV

Националът Николай Пенчев и турският гранд Фенербахче ПиЕрЕл (Истанбул) се класираха за 1/8-финалите на втория по сила евротурнир за Купата на CEV. Пенчев и съотборниците му обърнаха и се наложиха у дома над австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) с 3:1 (32:34, 28:26, 25:19, 25:19) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред едва около 350 зрители в зала "Бурхан Фелек" в турския мегаполис.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така след драматичната загуба с 2:3 гейма в първата среща, Фенербахче успя да продължи напред в турнира за Купата на CEV. Там, на 1/8-финалите "фенерите" очакват победителя от двойката между черногорския Будва и нидерландския Драйсма Динамо (Апелдоорн), като по-голяма е вероятността това да бъде тимът на Будва. В първата среща турският гранд ще гостува на 13 декември (сряда), а реваншът ще бъде седмица по-късно в Истанбул.

Ники Пенчев се появи за кратко като резерва за домакините във втория и четвъртия гейм, като посрещна само две топки насочени към него.

Най-полезен за Фенербахче стана сръбският диагонал и национал Дражен Лубурич със страхотните 24 точки (2 блока и 59% ефективност в атака) за победата. Ийт Гюлмезоолу добави още 20 точки (1 блок, 4 аса, 60% ефективност в атака и 65% позитивно посрещане) за успеха.

За тима на Хипо Тирол бразилецът Луан Жозе Вебер реализира 18 точки (1 блок, 2 аса и 58% ефективност в атака), а Артур Адриано Нат и Никлас Кронталер завършиха с по 16 точки, но и това не помогна за победа.

Снимки: CEV.EU