Филип Кръстев остана на скамейката при успех на Лос Анджелис ФК

Отборът на Лос Анджелис ФК направи нова крачка към защитата на титлата си в Мейджър Лийс Сокър - футболния шампионат на САЩ.

Като гости играчите от "града на ангелите" спечелиха с 1:0 срещу Сиатъл Саундърс и се класираха за финала в Западната конференция.

Единственото попадение в мача падна в 30-ата минута и бе дело на голмайстора на тима Денис Буанга, който вече има 24 от началото на кампанията. Много силен двубой за победителите изнесе и вратарят Максим Крепьо, който завърши със седем спасявания.

Лос Анджелис нанесе първа домакинска загуба на Сиатъл в плейофите от 2013 година насам, като за този период Саундърс бяха натрупали 19 поредни срещи без загуба пред собствена публика.

Българският национал Филип Кръстев, който е част от състава на Лос Анджелис, остана на резервната скамейка през всичките 90 минути на срещата.

Във финала в конференцията Лос Анджелис ФК ще гостува на четирикратния шампион Хюстън Динамо, който победи с 1:0 Спортинг Канзас Сити.

Във финала на Изток съперници са тимовете на ФК Синсинати и Кълъмбъс Крю.