Страхотен Мартин Атанасов с 23 точки (7 аса!), Пламен Константинов и Локо с драматичен успех над Зенит в първия полуфинал за Купата

Бившият селекционер на мъжкия национален отбор на България по волейбол за мъже Пламен Константинов изведе тима на Локомотив (Новосибирск) до успех в първия полуфинален двубой за Купата на Русия.

“Железничарите” се наложиха много трудно над шампиона Зенит (Казан) с 3:2 (25:23, 20:25, 25:27, 25:18, 15:13).

Националът Мартин Атанасов и съотборниците му стигнаха до успех в тайбрека, след като белгиецът Сам Деруу би сервис в мрежата и Локомотив спечели петата част с 15:13.

Мартин Атанасов е MVP на 7-ия кръг в Русия, Аспарух Аспарухов е “златната резерва”

Втората полуфинална среща ще се играе на 2 декември в Казан.

В случай на равенство при победите и точките, “златен" гейм ще реши победителят.

Мартин Атанасов изигра нов страхотен мач и заби 23 точки (7 аса!, 3 блока, 50% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +15) за победата.

Точка в повече за успеха реализира Иля Казаченков - 24 (3 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака - +6).

За Зенит Максим Михайлов също завърши с 24 точки (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака - +19). Дмитрий Волков добави още 18 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане - +1), но и това не бе достатъчно за победа.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 3:2 (25:23, 20:25, 25:27, 25:18, 15:13)

ЛОКОМОТИВ: Дмитрий Лизик 9, Иля Казаченков 24, Омар Курбанов 13, Илияс Куркаев 13, Константин Абаев 1, МАРТИН АТАНАСОВ 23 – Сергей Мелкозьоров-либеро (Игор Тисевич 1, Александър Костадинов)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ЗЕНИТ: Мика Кристенсън 3, Дмитрий Волков 18, Максим Михайлов 24, Сам Деруу 5, Артьом Волвич 6, Роман Романовский – Иля Фьодоров-либеро (Алексей Кононов 10, Андрей Сурмачевский, Михаил Лабинский 3)

Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ЛОКОМОТИВ (НОВИСИБИРСК) - ЗЕНИТ (КАЗАН) 3:2 - ТУК!!!