Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 1:0

Вихрен се затрудни, но взе своето срещу Пирин (Разлог)

Вихрен стигна до труден успех при гостуването си на Пирин (Разлог) в двубой от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига. Отборът от Сандански се наложи с 3:1 на стадион "Септември" и завърши календарната година с победа. Мачът беше предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Даниел Пехливанов откри резултата в 28-ата минута, а в края на първото полувреме Методи Костов (44’) удвои преднината на своя тим. Домакините върнаха едно попадение след почивката чрез Калоян Тодоров (53’), а в добавеното време на срещата Томи Костадинов сложи точка на спора.

13 Пирин (Разлог) 1:3 Вихрен (Сандански)

Двубоят предложи много положения и пред двете врати, а соченият за абсолютен аутсайдер Пирин (Разлог) създаде много работа на Костадин Котев в днешния ден. Отборът на Борис Кондев остава на дъното в класирането, а Вихрен затвърди петото си място преди зимната пауза.

Първият точен удар в срещата бе дело на Христо Якимов, който в шестата минута стреля извън наказателното поле, но топката попадна право в обсега на противниковия страж. Секунди по-късно Калоян Тодоров бе изведен очи в очи с Костадин Котев, но от чиста позиция не успя да намери очертанията на вратата.

В 11-ата минута гостите отговориха с изстрел на Никола Георгиев, който профуча на сантиметри от левия страничен стълб. В ответната атака Котев се отличи с добра намеса, отразявайки опасен шут на Христо Якимов.

Малко след като измина четвърт час игра от началото на двубоя Никола Георгиев стреля от непосредствена близост, но и Иван Маринов прояви рефлекс.

В 28-ата минута Даниел Пехливанов се възползва от грешка на Вретенарски, напредна с кълбото и хладнокръвно реализира във вратата на Пирин (Разлог).

Само 120 секунди по-късно домакините имаха добра възможност да изравнят след корнер, но удар на Якимов с глава премина встрани от целта. В 37-ата минута Иван Маринов се отчете с две страхотни спасявания. Първо вратарят на Пирин спаси изстрел на Пехливанов, а малко по-късно и на Методи Костов.

В самия край на първото полувреме Методи Костов удвои преднината на своя тим, след като бе оставен непокрит при центриране от ъглов удар - 0:2.

Футболистите на Наджи Шенсой започнаха по-активно и след почивката и още в първите минути на втората част пропуснаха няколко добри положения.
В 53-ата минута Калоян Тодоров върна един гол за Пирин (Разлог) със страхотно изпълнение от далечно разстояние.

Домакините продължиха да притискат своя съперник, но така и не стигаха до нещо по-интересно пред вратата на Костадин Котев. В 77-ата минута удар на Методи Костов попадна в ръцете на противниковия страж. Малко след това и Никола Георгиев се отчете с пропуск.

Във втората минута от добавеното време Томи Костадинов сложи точка на спора с хубав гол от границата на наказателното поле.

Пирин (Разлог) 1:3 Вихрен

0:1 Даниел Пехливанов (28)
0:2 Методи Костов (44)
1:2 Калоян Тодоров (53)
1:3 Томи Костадинов (90+2)

Стартови състави:

Пирин (Разлог): 1. Иван Маринов, 16. Петър Попов, 3. Игнасио Вретенарски, 5. Радослав Кънчев, 17. Адриан Данчев, 9. Красимир Шапкаров (К), 10. Христо Якимов, 13. Калоян Тодоров, 25. Юлиян Тумбев, 8. Милен Войнов, 15. Петър Попадийн;

Вихрен: 1. Костадин Котев, 14. Томи Костадинов, 25. Вергил Янев, 5. Божидар Янков, 8. Стефан Методиев, 7. Руслан Иванов, 19. Александър Якимов (К), 10. Никола Георгиев, 9. Методи Костов, 11. Даниел Пехливанов, 16. Флавио Карвальо.

Снимки: Борислав Трошев