Аспарух Аспарухов с уникално включване, Кузбас с успех №5 в Русия

Националът Аспарух Аспарухов и тимът на Кузбас (Кемерово) записаха пета победа в руската Суперлига. Воденият от Алексей Бабешин надигра Югра-Самотлор (Нижневартовск) с 3:0 (25:16, 25:23, 25:20) в среща от седми кръг.

Кузбас е четвърти в таблицата с 16 точки (5 победи, 2 загуби), Югра-Самотлор е на предпоследната 15-а позиция с 3 точки (1 победа, 6 загуби).

Аспарух Аспарухов бе резерва в първата част, след което остана на терена като титуляр. За времето си на игралното поле националът записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 82% ефективност в атака, 33% перфектно и 67% позитивно посрещане - +5).

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Най-резултатен бе Александър Маркин записа 18 точки (2 аса, 1 блокада), 14 точки реализира Денис Черейский (6 блокади).

За съперника Никита Аксютин завърши с 8 точки (2 аса, 1 блокада), 7 точки добави Глеб Радченко (1 ас).

В следващия кръг Кузбас среща Нова (Новокуйбишевск), на 29 ноември (сряда). Югра-Самотлор излиза срещу Урал (Уфа) ден по-рано.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача КУЗБАС - ЮГРА-САМОТЛОР 3:0 - ТУК!