Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Израел взе своето срещу Андора и ще има шанс за класиране догодина

Израел победи с 2:0 като гост аутсайдера Андора в последен мач за двата отбора от евроквалификациите. Попаденията за еврейския тим дойдоха след автогол на Жоан Сервос (29'), а Гади Кинда също се разписа (81'). Срещата нямаше ключово значение за класирането в групата, като беше ясно, че Израел няма как да се класира директно за Евро 2024.

Постепенно евреите натиснаха съперника си и поведоха в 29-ата минута. След центриране отляво играчът на домакините Жоан Сервос опита да изпревари връхлитащия Анан Халаили, но вместо това засече топката в собствената си мрежа и така Израел откри резултата.

Втората част също бе под доминацията на гостите, но второто попадение падна едва в 81-вата минута. Авишай Коен проби отдясно и подаде добра успоредна на вратата топка на Гаел Кинда, който засече в мрежата за крайното 0:2. До края на срещата евреите имаха още шансове да се разпишат, но пропускаха, а и тяхно попадение бе отменено заради засада.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така Израел завърши на трето място в групата си и ще чака дo четвъртък, когато ще научи съперника си за плейофите през 2024 г., в които все пак ще има шанса да се класира за Евро 2024. Андора пък завърши кампанията си на последното място с две спечелени точки.

Снимки: Imago