Турция удържа равния в Уелс и завърши на първо място в групата си

Уелс и Турция завършиха 1:1 в последен мач от евроквалификациите за двата тима от група "D". По този начин южните ни съседи запазиха първото място в групата си, което ще им гарантира по-горна урна на предстоящия жребий за Евро 2024. Домакините пък се нуждаеха единствено от победа, за да имат шанс да се класират директно, но не успяха да я постигнат.

Oще в 7-ата минута "драконите" нанесоха нанесоха първи удар на своя съперник. Неко Уилямс получи добра топка в наказателното поле на Турция и с хубав удар не остави шансове на Угурджан Чакър - 1:0 за Уелс. Първото полувреме продължи с по-активна игра от страна на "драконите", които на няколко пъти имаха претенции за дузпа, но реферът остана безмълвен.

Втората част също започна с добро положение за Уелс, като Бренън Джонсън в 50-ата минута стреля опасно, но Чакър се намеси с вещина. В 70-ата минута обаче Бен Дейвис направи нарушение в наказателното си поле срещу Кенан Йълдъз и реферът посочи бялата точка. Юсуф Язъджъ изпълни хладнокръвно дузпата и изравни - 1:1. Пет минути по-късно Юсуф Сари от Турция пробва далечен изстрел, но за негово съжаление нацели горната греда на домакините.  До края на срещата Уелс опита натиск и дори вкара, но попадението на Бренън Джонсън бе отменено заради засада, а тимът на Винченцо Монтела удържа важната точка.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Така след като спечели първото място в групата си, Турция ще бъде във втора урна на Евро 2024. За Уелс пък остава възможността да се класира на еврофиналите чрез плейофите догодина.

Снимки: Imago