Пушкаш и Хаджи пратиха Румъния на Евро 2024

Румъния стана поредният отбор, който се класира на финалите на Евро 2024. Северните ни съседи спечелиха ключовия сблъсък с Израел от 9-ия кръг в група "I" с 2:1 и по този начин вече са сигурен участник на турнира в Германия догодина. Израелтяните първи поведоха чрез Еран Захави още във 2-рата минута, но Георге Пушкаш в 10-ата и Янис Хаджи в 63-ата минута донесоха обрата за румънците.

Срещата не започна добре за възпитаниците на Едуард Йорданеску. Те получиха гол почти от съблекалните. При едно центриране от корнер Мигел Витор продължи топката с глава към Еран Захави, който също с глава отблизо отбеляза за 1:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Румъния обаче реагира бързо и още в 10-ата минута възстанови равенството. Страховит далечен шут на Денис Драгуш с мъка бе спасен от вратаря с помощта на гредата, но топката отскочи в краката на Пушкаш, който я оплете в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута гостите направиха пълен обрат. Янис Хаджи получи в наказателното поле, първият му удар бе блокиран, но при втория опит той вкара в близкия ъгъл за 1:2.

В края румънците завършиха мача с човек по-малко, след като Валентин Михайла получи директен червен картон в 85-ата минута.

Румъния обаче удържа победата в оставащите минути и се поздрави с победата, с която събра актив от 19 точки и оглави класирането в групата кръг преди края и подпечата визите си за Евро 2024. Израел пък окончателно се прости с шансовете си, като остава на 3-тото място с 12 точки.