Австрия изпревари Белгия след рутинен успех в Талин

Австрия постигна четвърта поредна победа, след като напълно заслужено надигра с 2:0 като гост Естония в Талин в квалификация от Група F за Евро 2024. С този успех, който бе последния мач на тима на Ралф Рангник в квалификациите, австрийците излязоха временно на върха в класирането, но в последния кръг Белгия може да си върна първото място, ако победи Азербайджан. Конрад Лаймер откри резултата в 26-ата минута, когато засече отблизо подаване на Шлагер. Пет минути преди почивката Филип Лийнхарт реши всичко, засичайки с глава центриране от корнер на Алаба.

Австрийците изиграха второто полувреме в тренировъчно темпо. Естония няма победа вече в 18 поредни мача в европейски квалификации. Естонците завършват с една точка и голова разлика 2:20.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!