Кварацхелия и Мактоминей направиха зрелище в Тбилиси

Грузия и Шотландия завършиха 2:2 в зрелищен сблъсък от квалификационна Група А за Евро 2024. „Гайдарите“ вече си бяха осигурили класирането на финалите в Германия, но все още водят задочна битка с Испания за първото място в групата. След днешните срещи Шотландия остава на две точки зад Ла Роха. В последния кръг испанците приемат именно Грузия, а Шотландия домакинства на Норвегия. Грузия на два пъти повеждаше с голове на Хвича Кварацхелия (15', 57'), но с поредното попадение на Скот Мактоминей (49') и късен изравнителен гол на Лорънс Шанкланд тимът на Стив Кларк прекъсна серията си от три поредни загуби.

В 15-ата минута домакините излязоха напред в резултата, след като с два паса разкъсаха отбраната на Шотландия. Какабадзе центрира ниско отдясно, а Кварацхелия се плъзна към близката греда засече на близката греда за 1:0. Шенгелия можеше да удвои в 26-ата минута, но Кларк реагира добре и изби. Най-добрият шанс за гостите през първата част се откри пред Линдън Дайкс, но той стреля с глава встрани от целта.

В самото начало на второто полувреме Шотландия изравни след поредния гол на Скот Мактоменей, който в 49-ата минута стреля малко след границата на наказателното поле. Ударът не бе силен, но влезе в десния ъгъл на вратата на Мамардашвили. Това бе седмо попадение на халфа на Манчестър Юнайтед в тези квалификации.

Много скоро след това – в 57-ата минута, обаче отново Кварацхелия възстанови преднината на Грузия, след като стреля между двама бранители, а топката мина под Кларк и влезе в ъгъла. Четири минути след това Дайк бе близо до изравнително попадение, след като Дайкс засече с глава центриране от корнер на Мактоминей, но Мамардашвили изби.

В добавеното време Шотландия все пак изравни след попадение на Лорънс Шанкланд, който засече с глава центриране на Армстронг.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages