Циципас се отказа от двубоя си на Финалите на АТР след само три гейма

Шестият поставен на Финалите на АТР Стефанос Циципас беше принуден да се откаже от двубоя си със световния номер 10 Холгер Руне след само три гейма при изоставане с 1:2 в Торино.

Така първият мач за деня в програмата на заключителния турнир за годината продължи два 15 минути, а гъркът беше освиркан от публиката в залата за решението си.

Организаторите опитаха да реагират бързо в потушаването на недоволството на публиката, купила си билети за елитен тенис. Двете резерви на Финалите на АТР Хуберт Хуркач и Тейлър Фриц бързо се “притекоха на помощ”, за да изиграят демонстративен сет.

Това е първа победа в кариерата на датчанина на Финалите на АТР и той вече има точка в актива си след драматичното поражение в три сета от Новак Джокович в предишния си мач. Циципас пък е с две загуби и не е ясно дали няма да се налага да бъде заменен от първата резерва Хуберт Хуркач за третия кръг в групата срещу Яник Синер.