Илейн Томпсън се раздели с треньора си по-малко от година преди Олимпиадата

Носителката на олимпийски и световни титли в спринта Илейн Томпсън се раздели със своя треньор Шаник Осбърн по-малко от година преди Олимпийските игри в Париж. Агентът на ямайката Марвин Андерсън съобщи новината пред Radio Jamaica Sports. Осбърн е отказал да говори пред радиото за раздялата с Томпсън. Самата атлетка също не желае да коментира темата и не допуска никакви медии в тренировъчната си база.

През 2023 г. Томпсън имаше проблем с контузия на ахилесовите сухожилия и завърши пета на 100 метра на националния шампионат на Ямайка през юли с 11.06 секунди. Така тя не успя да си извоюва място в индивидуалния отбор на Ямайка за Световното първенство в Будапеща през август, а също така не участва и във финала на щафетното бягане на 4 по 100 м.

След планетарния форум в унгарската столица Томпсън завърши трета на Диамантената лига в Цюрих с 11.00 сек. Първото си бягане под 11 сек за сезона тя постигна малко по-късно в Италия, където спечели състезание с 10.92 сек.

Последва участие на Диамантената лига в Брюксел на 8 септември, когато бяга 10.84 сек, а на финалния турнир в Юджийн на 16 септември тя свали резултата си до 10.79 сек.