Фиорентина се съвзе след трите поредни загуби

След три поредни загуби в първенството отборът на Фиорентина успя да си поеме въздух, надигравайки Болоня с 2:1 в регионално дерби от 12-тия кръг.

Този успех изравни “виолетовите” с петия в класирането Аталанта, оставайки на два пункта пред съперника си в изминалия мач. За Болоня пък това е едва втора загуба досега.

Джакомо Бонавентура вдъхна увереност на Фиорентина с атрактивен гол за 1:0 след 17 минути игра.

Гостите обаче изравниха скоро след това, след като в 33-тата Джошуа Зиркзее реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Фабиано Паризи.

Три минути след почивката тимът от Флоренция отново излезе напред, след като на своя страна спечели дузпа, вкарана от Николас Гонсалес. Нарушението беше отсъдено за задържане на Нзола от страна на Виктор Кристиансен.

По-късно през второто полувреме реферът отсъди още една дузпа за Болоня, но след намесата на ВАР промени решението си. В случая той прецени, че Артур все пак не е фаулирал Алексис Салемакерс.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!