Лацио и Рома не оправдаха очакванията за зрелищно дерби

Дербито на Вечния град между Лацио и Рома завърши при 0:0 след разочароваща игра от страна и на двата тима. Това беше мач от 12-тия кръг на Серия “А”, след който и “орлите”, и “вълците” остават извън топ 6.

Положенията на “Олимпико” бяха нищожно малко и двата тима общо уцелиха вратите само три пъти. Тимът на Жозе Моуриньо стартира по-силно и Ромелу Лукаку имаше шанс да се разпише с глава, а съотборникът му Рик Карсдорп на три пъти стреля опасно. После обаче Лацио взе инициативата и стигна до греда на Луис Алберто.

След почивката на терена се настани битката, а и играчите допускаха множество непринудени грешки, заради които нямаше с какво да се изненадат.

Наставникът на “орлите” Маурицио Сари залаожи на очаквано офанзивно трио в лицето на капитана Чиро Имобиле, Педро и Фелипе Андерсон. На това колегата му начело на “джалоросите” Жозе Моуриньо отговари с Ромелу Лукаку и Пауло Дибала в предни позиции.

И двата отбора се хвърлиха смело в мача и в 5-ата минута Лукаку нанесе опасен удар с глава, но над вратата.

В 13-тата минута Кристанте насочи топката зад гърба на Проведел, но голът правилно не беше признат заради засада на халфа на Рома

Минута по-късно Карсдорп нанесе третия си опасен шут към вратата на Лацио

След това символичните домакини изнесоха играта напред и в 25-ата минута шансът беше с вратаря на Рома Руи Патрисио, след като удар на Луис Алберто се отби в гредата.

Три минути по-късно португалският страж се намеси добре и отрази удар на Романьоли с глава.

"Бианкочелестите" продължиха да са по-опасни и Алберто стигна до нов шанс, но пак не успя да отбележи.

Отборите продължиха да бъдат активни и след почивката, но допускаха много грешки. В 57-ата Чиро Имобиле за секунда се оказа очи в очи с вратаря, но в последния момент Манчини успя да го блокира.

Положенията обаче бяха рядкост и двамата вратари почти нямаха работа. Това се запази до края на двубоя и логично се стигна до 0:0.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages | Снимки: Imago