Ливърпул продължава без грешка на “Анфийлд”

Ливърпул записа девета поредна победа на “Анфийлд” от началото на сезона, а днес бе шестата във Висшата лига. Мърсисайдци спечелиха с 3:0 домакинството си на Брентфорд. Мохамед Салах се отчете с две попадения. Той откри в 39-ата минута и се разписа отново след час игра, а Диого Жота отбеляза третия гол в 74-ата минута. След този успех тимът на Юрген Клоп се изравни по точки с Арсенал и Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Челси. След паузата за националните отбори на Ливърпул предстои гостуване на "Етихад.

Салах вече има 200 гола в английския футбол. Той стана първият играч, който се разписва в първите шест домакински срещи на Ливърпул във Висшата лига. За Дарвин Нунес, който подаде на египтянина за първия гол, това бе седма асистенция в английското първенство, като всички са били към Салах.

Домакините започнаха активно и бързо стигнаха до удар на Гакпо от дистанция, но топката отиде право във вратаря Флекен. В петата минута обаче защитата на мърсисайдци показа колебания. Няколко бранители не реагираха в наказателното поле, но за тяхно щастие играчите на Брентфорд не се възползваха, като няколко футболисти не успяха да отправят точен удар. Стражът на гостите трябваше да се намесва малко след това, след като опит за центриране на Нунес бе отклонено и топката тръгна към вратата.

В 16-ата минута Салах изведе Нунес, който веднага стреля, но ъгълът бе малък и вратарят се справи. Колебанията в защитата на Ливърпул продължиха. Грешка на Александър-Арнолд позволи на Мбемо да стреля, но той прати топката над вратата. При следващата добра атака на гостите английският национал се справи много по-добре и спря Уиса.

В следващия период Дарвин Нунес бе в центъра на събитията. В 22-ата минута след опит за удар на Собослай топката се озова в уругваеца, който я прати в мрежата. Попадението не бе зачетено поради засада, а разглеждането с ВАР показа, че той е на милиметри пред бранител. Няколко минути по-късно Нунес отново се разписа, този път с акробатичен удар, но отново бе в положение на засада и попадението пак не бе признато.

Отборът на Томас Франк успя за пореден път да преодолее защитата на съперника в 32-ата минута. Мбемо бе изведен великолепно зад отбраната и излезе сам срещу Алисон. Той опита технично да го преодолее, но вратарят реагира великолепно и успя да отклони топката.

Мохамед Салах, който беше малко изолиран до този момент, откри резултата при първата си възможност. Подаване на Александър-Арнолд намери Нунес пред наказателното поле, а той отлично пусна към египтянина, който демонстрира класата си.

До почивката Ливърпул имаше възможности да увеличи аванса си. Две много добри възможности дойдоха в добавеното време. Нунес отправи мощен удар от дистанция, с който Флекен се справи. Салах пък направи голям пропуск. Той бе намерен в малкото наказателно поле с великолепно подаване от Александър-Арнолд. Египтянинът бе напълно непокрит, стреля от въздуха, но неточно и прати топката над вратата.

След почивката мърсисайдци имаха по-голям контрол, но и двата отбора се справяха по-добре в защита, което доведе до по-малко положения. Цимикас и Гакпо пробваха удари от дистанция, които бяха далеч от целта. При една ситуация съдиите на ВАР разглеждаха сблъсък между Ендо и Ньоргор, при която японецът влезе опасно в краката на съперника. Първоначално съдията дори не отсъди нарушение, а след това преценката бе, че влизането не е за червен картон.

След час игра опасна ситуация пред вратата на Алисон не завърши с гол, а секунди по-късно Бентфорд вече изоставаше с два гола. Цимикас успя да стигне до една топка излизаща извън терена. Бранителят я центрира към Салах, който с глава я насочи към опразнената врата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР, но топката не бе излязла от терена с целия си обем и голът бе признат.

Гостите продължиха са създават положения, но не беше ефективен в завършващата фаза. Атаките на Ливърпул водеха до доста по-големи опасности. Великолепно изпълнение на Диого Жота в 74-ата минута доведе до трети гол. Португалецът си освободи пространство за удар на границата на наказателното поле и с много хубав удар прати топката в мрежата.

Тимът на Томас Франк не се отказа. Ван Дайк трябваше да чисти от голлинията, а Алисон да прави отлично спасяване след удар на Пинок. Домакините обаче вече си бяха осигурили победата и Клоп започна със смените. В игра на “Анфийлд” за първи път се появи Луис Диас след освобождаването на баща му. Друга резерва - Харви Елиът, накара Флекен да се намесва.

ЛИВЪРПУЛ - БРЕНТФОРД 3:0
1:0 - Салах (39)
2:0 - Салах (62)
3:0 - Жота (74)

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Цимикас, Ендо, Собослай, Гакпо, Салах, Жота, Нунес БРЕНТФОРД: Флекен, Колин, Пинок, Мий, Айер, Ньоргор, Йенсен, Янелт, Рурслев, Мбемо, Виса

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago