Аугсбург и Хофенхайм размениха по един гол и разделиха точките

Аугсбург и Хофенхайм завършиха наравно 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Пелегрино Матарацо успяха да излязат напред в резултата в средата на първата част чрез Ваут Вегхорст (23’), но Ермедин Демирович (53’) възстанови равенството.

Срещата започна отлично за гостите, които успяха да вземат преднина при първото по-интересно положение в двубоя, когато Мариус Бюлтер отправи отличен прехвърлящ пас към нидерландския стрелец, който отскочи и заби с глава топката в мрежата за 0:1. Домакините можеха да получат дузпа още в следващата атака, тъй като останаха съмнения за игра с ръка на Кевин Акпогума в наказателното поле. Първоначално реферът не видя ситуацията, но впоследствие бе привикан да прегледа на монитор положението.

Играчите на Матерацо можеха да удвоят преднината си в началото на второто полувреме, когато Гриша Прьомел се измъкна от бранителите на Аугсбург и стреля опасно, но Фин Дамен спаси. Домакините възстановиха равенството в двубоя в 53-ата минута, когато Демирович успя да си освободи пространство и отправи неспасяем удар от границата на наказателното поле за 1:1. До края на срещата двата тима си размениха по още една добра възможност да вземат трите точки, но класни намеси на двамата вратари в крайна сметка доведоха до разделяне на точките.

За Хофенхайм това бе втори пореден двубой без победа в Бундеслигата и те заемат шестото място в класирането с 19 точки. Шест по-малко имат днешните домакини от Аугсбург, които са десети.

Снимки: Gettyimages