Лидерът Жирона мина и през Райо Валекано и пак дръпна на Реал и Барса

Сензационният лидер Жирона записа пета поредна победа в Ла Лига и ще продължи да бъде начело поне до края на месеца. Този път каталунците надвиха Райо Валекано с 2:1 като гости в среща от 13-тия кръг, който е последният преди новата пауза в шампионатите.

Така скромният отбор на Мичел дръпна с 5 точки на Реал Мадрид и със 7 на Барселона, които ще изиграят своите двубои по-късно този уикенд.

Преди седмица Райо успя да удържи 0:0 на “Бернабеу” и сега рано се оказа в ролята на водач в резултата срещу Жирона, след като още в 5-ата минута Алваро Гарсия беше точен за 1:0.

Гостите обаче отправиха 12 удара само до почивката и при един от тях Артьом Довбик изравни - в 42-рата.

В началото на втората част домакините набързо удариха две греди и по-късно това им изигра лоша шега, защото в 65-ата Савио реализира за 2:1 за Жирона.

Междувременно веднъж гредата спря и лидера.

До края двата отбора си размениха множество атаки, като двамата опитни централни нападатели - Фалкао (Райо Валекано) и Кристиан Суани (Жирона) направиха по един 100-процентов пропуск.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!