Чехия победи САЩ за първото място в група А на "Били Джийн Къп"

Отборът на Чехия надви САЩ с 2:1 и спечели група А на отборния турнир по тенис за жени "Били Джийн Къп" в Севиля, класирайки се на полуфиналите. Следващият съперник на европейките е победителят от група С Канада.

Американките, рекордьорки по отборни титли с 18 и седем повече от преследвача Чехия, взеха първия сингъл чрез Даниел Колинс. Тя спечели с 6:3, 6:2 срещу Катерина Синякова в рамките на час и 25 минути, след като направи чист мач и не допусна нито един пробив, записвайки три на своя сметка.

Чехкините отговориха във втория сингъл чрез Маркета Вондроушова. Седмата в света бе още по-убедителна срещу София Кенин и записа победа с 6:1, 6:1 за 72 минути.

Словения за първи път е полуфиналист на "Били Джийн Кинг"

Така се стигна до финален двубой на двойки, в който намиращите се в топ 10 на ранглистата Барбора Крейчикова и Синякова спечелиха с 6:3, 7:5 срещу Колинс и Тейлър Таунсенд. Чехкините направиха пробив още в първия гейм на двубоя и записаха още един за сета. Втората част обаче бе безкрайно хаотична. В 13-те изиграни гейма само пет бяха спечелени от подаващите на сервис, а Крейчикова и Синякова взеха три от тях. Те поведоха с 6:5 и при 40:30 получиха първия си мачбол, който реализираха за седми пробив в двубоя и победа.

В другия полуфинал ще се срещнат Словения и Италия.

Снимки: Gettyimages