Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

Сасуоло и Салернитана откриха кръга в Серия "А" със зрелищно равенство

Сасуоло показа характер и стигна до 2:2 в домакинството си на Салернитана, след като губеше с 0:2. Откриващият двубой от 12-ия кръг на Серия "А" беше много вълнуващ и до последно не се знаеше как ще завърши. Гостите бяха близо до първата си победа за сезона, но не успяха да задържат ранния аванс, който взеха.

Чуквубуикем Иквуемеси (5') и Булае Диа (17') се разписаха за тима от Салерно, а попаденията за Сасуоло бяха дело на норвежеца Кристиан Торствед (36', 52').

Гостите излязоха напред още в 5-ата минута. Левият бек Паскуале Мацоки изведе Иквуамеси зад защитата и нигерийският нападател хладнокръвно преодоля Андреа Консили за дебютния си гол в италианския елит. Не след дълго Лим Чауна комбинира с Дае, който стреля мощно под гредата и доближи Салернитана до трите точки.

Отборът на Филипо Индзаги се прибра в собствената си половина, а домакините започнаха да ятакуват яростно. В 36-ата минута Грегоар Дефрел отклони топката към Тортсвед, който отблизо намали. Саму Кастийехо пък уцели лявата греда със страхотен фалцов изстрел в 37-ата минута.

В началото на второто полувреме отново норвежкият национал се оказа на точното място и засече центриране на Матиас Виня за 2:2. Сасуоло отправи общо 29 удара към вратата на Гийермо Очоа, но не успя да осъществи пълен обрат и заема 15-о място в класирането, а Салернитана е на дъното.

Снимки: Gettyimages