Ман Сити не срещна съпротива от Йънг Бойс и се класира за следващата фаза

Манчестър Сити спечели с 3:0 домакинството си на Йънг Бойс в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. За тях това бе четвърти пореден успех в група G и той им гарантира преминаване в следващата фаза на турнира. С два гола в двубоя се отличи Ерлинг Холанд (23’ дузпа, 52’), който бе под въпрос преди началото на двубоя, и Фил Фоудън, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко след червения картон на Сандро Лаупер. Домакините изиграха един от най-спокойните си двубои от началото на сезона и при малко повече прецизност в последния пас можеха да спечелят и още по-убедително.

“Гражданите” овладяха случващото се на терена от самото начало на двубоя и започнаха да разиграват доста умело около пеналта. В 6-ата минута Рико Люис пропусна великолепна възможност, като бранител блокира неговия изстрел на голлинията. В 14-ата минута, Матео Ковачич тръгна в хубав пробив, но бе повален на границата на наказателното поле. Антъни Рачиопи обаче се отличи с двойно спасяване срещу изстреля на Кайл Уокър и добавката на Фил Фоудън. Така се стигна до 21-ата минута, когато Матеу Нунеш получи топката в наказателното поле и бе фаулиран от бранител, което доведе до дузпа. Зад топката застана Ерлинг Холанд и откри резултата за 1:0.

Играчите на Джосеп Гуардиола владееха спокойно топката и я разиграваха в търсене на свободни пространства, които да им дадат възможност да изострят по-рязко случващото се на терена. Така времето в мача изминаваше, за да се стигне до добавеното време на първата част, когато Фоудън получи отляво, рязко тръгна на скорост, преодоля бранител и удвои преднината на своя тим.

Двата отбора подновиха второто полувреме по сходен начин в по-ниско темпо и с преимущество на “гражданите”. Нещата за гостите от Йънг Бойс се влошиха рязко само в рамките на няколко минути. В 52-ата минута те осъществиха една от малко по-бързите си атаки, топката бе пратена към Холанд около дъгата, а той намери позиция и с левия крак изстреля снаряд в мрежата за 3:0. Само минутка след подновяването на играта Сандро Лаупер, който по-рано направи и дузпата за домакините, извърши грубо нарушение срещу Нейтън Аке и бе изгонен за втори жълт картон.

В следващите няколко минути играчите на Манчестър Сити пропуснаха още няколко положения. Нещата на терена не се промениха особено, като домакините продължиха да контролират изцяло случващото се на терена. В 82-ата минута бяха много близо до нов гол, но Матеуш Нунеш не успя да се възползва от хубаво подаване на появилия се от пейката Жереми Доку.

С тази победа “гражданите” се класираха за осминафиналите в Шампионската лига със своята четвърта поредна победа и с 12 точки, тъй като третият и четвъртият са само с по една и ще се борят за класиране в Лига Европа. РБ Лайпциг е втори с 9 пункта.

Всички късни мачове от Шампионската лига в комбинирано предаване, напълно безплатно и достъпно за всички! Всички голове, картони, спорни ситуации и консултации с VAR само на клик разстояние! Да, на платформата Champions TV, която по традиция стриймва най-интересното на живо от късните мачове в сряда вечер!

Снимки: Gettyimages