Изключителен гол даде тласък на Фрозиноне за нов домакински триумф

Фрозиноне победи с 2:1 у дома Емполи в последен мач от 11-ия кръг на Серия "А". Всички попадения в този двубой паднаха през втората част. Марвин Куни резултата с изключително изпълнение, след като с пета, с гръб към вратата, засече от въздyха центриране на Арийон Ибрахимович. Самият Ибрахимович удвои в 74-тата, когато стреля силно под гредата с удар малко след границата на наказателното поле. Франческо Капуто намали в 86-ата минута, след като засече с глава центриране на Камбиаги. Секунди след това Капуто отново прати топката във вратата на домакините, но попадението бе отменено заради засада. Така Фрозиноне записа пето поредно домакинство без загуба.

Емполи започна много силно и още във втората минута удар на Канчелиери срещна гредата. Малко след това и Джеси пропусна от чиста позиция. След това Фрозиноне имаше шанс да открие и Куни прати топката в мрежата, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради засада. Така, въпреки добрите голови положения и за двата отбора, полувремето завърши без точен удар.

През втората част, която бе далеч по-интересна, освен трите гола, имаше и два удара в гредата на Мацители, така че Фрозиноне заслужи трите точки с представянето си след почивката.

С успеха Фрозиноне се изкачи на 11-о място, докато Емполи е предпоследен.