Balkan Grand Prix 6

Ница отново е на върха след победа в мач с два червени картона

Ница победи Рен с 2:0 в домакинството си от 11-ия кръг на Лига 1 на Франция. Домакините измъкнаха трите точки с попадение на Жереми Бога в 45-ата и автогол на Стив Манданда в 87-ата минута. Срещата бе доста нервна и двата тима завършиха в намален състав, като техни играчи получиха червени картони.

Ница откри резултата в 45-ата минута, когато Хишам Будауи центрира отдясно, защитник се размина с топката и позволи тя да стигне до Бога на далечната греда, а той отблизо вкара за 1:0.

В 74-тата минута обаче домакините останаха в намален състав, след като Юсуф Ндайишимийе получи директен червен картон за опасно нарушение в средата на терена. Първоначално съдията му вдигна жълт картон, но след намесата на ВАР той бе променен на червен.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

В 85-тата минута и гостите останаха с човек по-малко. Вармед Омари задържа откъсващия се Еван Гесон и съдията му посочи пътя към съблекалните. При последвалия пряк-свободен удар Софиян Диоп стреля, топката се отби от напречната греда и от гърба на Манданда влезе във вратата за 2:0.

Така Ница се върна на върха във временното класиране в Лига 1 с 25 точки, изпреварвайки ПСЖ с 24 и Монако с 23. Рен заема 11-тата позиция с 12 точки.