Реймс продължава с добрата си форма, Льо Авър удари Тулуза като гост

Отборът на Реймс продължи добрата си форма, като победи Нант с 1:0 при гостуването си от 11-ия кръг на Лига 1. Трите точки за тима донесе японецът Джуния Ито, който вкара единствения гол четвърт час преди края на редовното време. Така Реймс се изкачи на четвърто място в класирането. Нант все още е в първата половина на класирането.

Тимът на Льо Авър също направи отлична операция, като се наложи над Тулуза с 2:1 като гост. Тайс Далинга изведе Тулуза напред в резултата в началото на втората част, но Мохамед Байо направи пълен обрат за гостите с две попадения, като второто бе в добавеното време. Льо Авър се изкачи с много позиции и стигна до седмо място в подреждането, а Тулуза е на 13-а позиция.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Страсбург и Клермон направиха 0:0, а домакините завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Марвин Сеная. Малко преди това Нето Борхес от гостите си отбеляза автогол, но той не бе валидиран, защото преди това играч на Страсбург е бил в положение на засада. Страсбург и Клермон остават в дъното на класирането на Лига 1.

Снимки: Imago