Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1

Бърнли постави антирекорд след нова загуба

Бърнли стана първият отбор в елита на английския футбол, който губи първите си шест домакински мача от сезона. Това стана, след като тимът на Венсан Компани отстъпи с 0:2 на Кристъл Палас. Джефри Шлуп откри резултата в 22-ата минута, а Тайрик Мичъл се разписа в самия край на срещата.

Тези две положения бяха единствените реални възможности за гол за гостите, но въпреки това Бърнли отново бе победен, макар че владееше топката в по-голяма част от времето и това, че създаде няколко добри шанса за гол.

Амдуни пропусна добра възможност още в началото, когато стреля неточно с глава. Гудмундсон пропиля най-добрия шанс, след като се забави с изстреля. Вратарят на гостите Сам Джонстън пък направи отлично спасяване през второто полувреме след хубав удар на Браунхил, а след това реагира отлично, за да спре Родригес и резервата Одоберт.

Бърнли записа осма поредна загуба във Висшата лига, тъй като тази серия започва в края на сезон 2021-2022, когато тимът изпадна. Въпреки тези показатели "черешките" не са на последно място, тъй като са с по-добра голова разлика от Шефилд Юнайтед.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Imago