Евертън изпусна победата срещу Брайтън

Евертън бе много близо до победата в домакинството си на Брайтън. Тимът на Шон Дайч водеше почти през целия мач, но срещата завърши 1:1.

"Карамелите" ограничиха гостите, но в 84-ата минута центриране на Каору Митома бе отклонено от Ашли Йънг и рикошетът прехвърли Джордан Пикрорд за изравнителния гол. Виталий Миколенко откри резултата в седмата минута, когато отново имаше рикошет при гола.

Капитанът на Брайтън Люис Дънк си мислеше, че е изравнил след страхотно изпълнение от въздуха, но попадението бе отменено след разглеждане с ВАР поради засада. Бранителят тества Пикфорд и след почивката след удар от фал, но вратарят се справи отлично.

Евертън може да съжалява за изпуснатата победа, но тимът показва напредък последните седмици и вече е на шест точки от зоната на изпадащите. През седмицата "карамелите" се класираха за четвъртфиналите в Купата на Лигата. В първенството те направиха едва второ равенство от началото на сезона.

Снимки: Imago