Пропуск в правилото за ВАР помогна на Бетис за успех над Майорка

Бетис надви Майорка с 2:0 на свой терен в мач от 12-тия кръг на Ла Лига и поне за кратко влезе в топ 6. Вилиан Жозе беше точен в 7-ата минута за 1:0, а в 65-ата Айосе Перес реализира втория гол.

Мачът обаче беше белязан от ключова грешка на главния рефер Мигел Ортис, която извади на показа една от слабостите в правилото за употребата на ВАР.

В последната минута на първото полувреме Омар Маскарей от състава на Майорка влезе в единоборство за топката с Марк Рока от “вердибланкос”. Съдията прецени, че футболистът на гостите е извършил нарушение, заради което му показа жълт картон. За бившия играч на Реал Мадрид това беше второ официално предупреждение, заради което той беше отстранен.

От повторенията обаче се видя, че по-скоро Рока извършва фал, настъпвайки Маскарей.

Според правилото за използването на системата видеоасистент рефер обаче тя не влиза в употреба, когато става дума за жълт картон. Така, макар от стаичката да са забелязали, че на терена Мигел Ортис е допуснал очевидна грешка, те няма как да го накарат да ревизира решението си. В случая ако арбитърът беше вдигнал директен червен картон, това щеше да бъде възможно, но не и при казус с жълт.

След този резултат Майорка остава само с една победа и е близо до изпадащите.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!