Наполи не допусна изненада срещу последния в Серия "А"

Италианският шампион Наполи записа очакван успех с 2:0 при гостуването си на Салернитана в ранния двубой от съботната програма на 11-ия кръг в Серия "А".

Неаполитанците започнаха мача силно и така поведоха още в 13-ата минута, когато Джакомо Распадори се разписа след асистенция на Станислав Лоботка. През втората част пък гостите определено бяха по-силният тим, но стигнаха до попадение чак в 82-рата минута, когато Елиф Елмас беше точен след своя самостоятелна акция. Победата на „партенопеите“ можеше да е и по-убедителна, но в началото на втората част Матео Политано нацели греда с далечен шут.

Наполи събра 21 точки в актива си и се изкачи на четвъртото място в класирането, където Салернитана е на дъното с едва 4 спечелени пункта и без шампионатна победа през този сезон.

Снимки: Imago