Три от три за "лъвовете"! България си уреди сблъсък с Англия на осминафиналите на Световното по мини футбол

Националният отбор на България разби Оман с 9:0 в последния си мач от груповата фаза на Световното първенство по мини футбол в Рас Ал Хайма, ОАЕ. По този начин "лъвовете" спечелиха група Е по безапелационен начин с голова разлика 15:0 и остават единственият тим на Мондиала без допуснато попадение. На 1/8-финал българите ще се изправят срещу Англия. Двубоят бе предаван на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

България срещу Англия на 1/8-финалите на Световното първенство по мини футбол

Над всички от нашите момчета днес беше Димитър Александров, който се отчете с хеттрик през второто полувреме. Иначе "лъвовете" бяха решили всичко още през първата част, когато имаха преднина от 5 гола. Николай Маринов откри резултата в седмата минута, а пет по-късно Спас Милушев удвои. В последните 5 минути преди почивката играчите на Николай Михов вкараха още три попадения чрез Денис Иванов (21'), Васил Гуджев (23') и Ангел Рахов (25').

Освен трите гола на Александров през втората част, още веднъж се разписа и Ангел Рахов (34').

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Нашите момчета започнаха срещата по-агресивно и в третата минута Явор Генчев отправи силен удар от разстояние, който бе отразен от противниковия страж.

В седмата Николай Маринов се оказа на точното място след центриране отляво, за да открие резултата в хубав изстрел в долния ляв ъгъл на вратата.

Три по-късно стражът на Оман спаси опасен удар на Веселин Филипов, а в 11-ата минута Тодор Малинов също се отличи с добра намеса. Секунди след това като по чудо "лъвовете" не удвоиха преднината си, след като Явор Генчев се размина с остро центриране отдясно.

Все пак българите вкараха втори гол в 12-ата минута. След хубаво взаимодействие между Денис Иванов и Спас Милушев, последният завърши успешно атаката - 2:0.

В 21-ата минута Денис Иванов оформи класическия резултат, след като се оказа непокрит на добра стрелкова позиция в наказателното поле на оманците.

120 секунди по-късно "лъвовете" реализираха и четвърто попадение. Явор Генчев направи страхотен пробив край аутлинията, след което извади топката към наказателното поле, а с доза късмет тя стигна до Васил Гуджев, който с изстрел от движение я изпрати неспасяемо до дясната греда.

Точно преди почивката Ангел Рахов направи резултата още по-изразителен с точно изпълнение от непосредствена близост.

В началото на втората част играч в бяло опита акробатично изпълнение с пета, което премина над целта. Постепенно играта отново се пренесе пред вратата на Оман и в 54-ата минута Димитър Александров реализира страхотен гол след заучено изпълнение на фал.

В 40-ата минута Рахов вкара второто си попадение днес с удар от границата на наказателното поле, с което покачи на 7:0.

3 по-късно Оман пропусна страхотна възможност да отбележи почетен гол, след като техен футболист пропусна на празна врата.

В 45-ата минута Александров направи 8:0, а 120 секунди след това оформи своя хеттрик.

БЪЛГАРИЯ 9:0 Оман

1:0 Николай Маринов (7)
2:0 Спас Милушев (12)
3:0 Денис Иванов (21)
4:0 Васил Гуджев (23)
5:0 Ангел Рахов (25)
6:0 Димитър Александров (34)
7:0 Ангел Рахов (40)