България записа летящ старт на Световното по мини футбол

Българският национален отбор по мини футбол победи категорично Черна гора с 3:0 в първия си мач от груповата фаза на Световното първенство по мини футбол. Въпреки че черногорците имаха своите шансове, нашите момчета не допуснаха гол в своята врата и записаха важна победа срещу един от фаворитите в нашата група. Неделиан Костадинов (12’), Васил Гуджев (39’) и Светлозар Табаков (42’) бяха точни за родния тим, а с ключови намеси се отличи и вратарят Тодоро Малинов. Мачът бе излъчен на живo по Sportal.bg и Sportal TV

Българин ще бъде спортен директор на Световното първенство по минифутбол

След равностойни първи минути в крайна сметка българите бяха тези, които нанесоха своя първи удар. В 12-ата минута родният ни тим получи право да изпълнява фал, фронтално срещу вратата на черногорците. След заучено положение Неделиан Костадинов отправи хубав шут по диагонала и откри - 1:0.

Черна гора натисна след гола, но вратарят Тодор Малинов и действията в защита на националите ни бяха на ниво. Така България се оттегли с гол аванс на почивката.

Второто полувреме стартира с нов натиск на Черна гора. В една от ситуациите пред нашата врата Александър Бошкович се завъртя добре, стреля, но късметът се усмихна на “лъвовете”, след като футболистът на черногорците нацели гредата.

В 39-ата минута обаче България вкара втори гол. Играч на противниковия отбор върна към своя вратар, но Васил Гуджев оказа преса, предизвика грешка от страна на стража и топката се оплете в мрежата на “червените” - 2:0 за “лъвовете”.

3 минути по-късно сякаш нашият отбор сложи точка на спора. Бърза контраатака доведе до това Светлозар Табаков да се окаже на добра позиция и с прецизен удар вкара за трети път във вратата на Черна гора. Така България записа първа победа и летящ старт на Световното.

В другия мач от нашата група Япония надви Оман с категоричното 13:1. Следващият двубой на нашите е на 29 октомври от 20:00 срещу Япония, като срещата може да гледате отново по Sportal.bg и Sportal TV